W dniach 12-14 sierpnia 2005 odbyło się ostatnie zgrupowanie reprezentacji PFKK przed Mistrzostwami Świata Kyokushin-kan w Moskwie. W składzie reprezentacji jest również nasz zawodnik – Mariusz Rudziński, który walczyć będzie w kategorii +80kg..

Szkolenie odbyło się w obiekcie Zduńskowolskiego Klub Karate Kyokushin kierowanego przez sensei Mirosława Pawlickiego. Podczas zgrupowania zamknięto cykl przygotowań do tej niezwykle ważnej i prestiżowej imprezy sportowej, w której wezmą udział zawodnicy z wielu krajów świata. W trakcie zgrupowania została dokonana analiza i ocena przygotowań poszczególnych zawodników i przekazane zostały wskazówki do indywidualnej pracy. Trening obejmował zarówno zagadnienia techniczne a przede wszystkim taktyczne walki. Nie zabrakło również elementów Iken. Wszyscy zawodnicy wykazywali bardzo duże zaangażowanie, w każdym treningu. Podczas zgrupowania korzystaliśmy z całego obiektu klubowego. Jedna sala zamieniła się w naszą sypialnię, a druga posłużyła za salę treningową. Wieczorami zawodnicy obejrzeli szereg walk z różnych turniejów kyokushin karate, obserwując i analizując najlepszych walczących. Przeanalizowani zostali również zawodnicy startujący w mistrzostwach pod względem warunków fizycznych.
Wspólne przebywanie, rozmowy między zawodnikami dobrze wpłynęły na atmosferę w naszej drużynie.

Życzymy powodzenia całej reprezentacji
a szczególnie trzymamy kciuki za sensei Mariusza – OSU!!!