Po raz pierwszy Polska Federacja Kyokushin-Kan Karate-do 9 kwietnia 2005 roku w Gdańsku zorganizowała turniej Baltic Cup. Zawody miały charakter otwarty dzięki temu na tatami stanęli zawodnicy również z zagranicy. Organizację turnieju zapewnił Gdański Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Bogusława Jeremicza 4dan. W turnieju wziął udział i znakomicie wypadł nasz zawodnik a jednocześnie instruktor Mariusz Rudziński.

Waga turnieju dla organizacji PFKK była ważna. Spośród biorących udział wybrani zostaną ci, którzy znajdą się w kadrze PFKK na Mistrzostwa Świata Kyokushinkan w Moskwie.
Bardzo dobrze walczyli polscy zawodnicy choć nie zawsze zdobyli najwyższe miejsca na podium turnieju. Wiele pojedynków wzbudzało duże emocje. Walki te rozgrywane były w dużym tempie, zarówno szybkość i siła oraz determinacja zawodników zaskakiwała publiczność i sędziów. Duże wrażenie walki wywoływały na zaproszonym gościu specjalnym, którym był shihan Ryszard Zieniawa 7dan w judo.
Nasz zawodnik Mariusz Rudziński w swojej kategorii wagowej -90kg wygrał wszystkie swoje walki i zajął I miejsce. To znakomity sukces dla całego naszego klubu, który w Bydgoszczy rozpoczyna dopiero swoją działalność.
Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!