W dniach 17-20 lutego 2005 odbyło się Seminarium Kumite w Wałczu w dniach 17-20 lutego 2005. Jak zwykle znakomite warunki pozwoliły wszystkim ćwiczącym zarówno sumiennie ćwiczyć jak i odpowiednio regenerować siły. W Seminarium wzięło udział 95 osób z klubów kyokushin-kan z Polski i z Kaliningradu w tym i z naszego klubu.

Zajęcia treningowe odbywały się głównie w halach sportowych na macie w dwóch turach przed i po południu. Poranny rozruch (z elementami Iken) na stadionie szybko stawiał na nogi nawet najmocniej zaspanych. W ostatni dzień rozegrana została bitwa na śnieżki między czarnymi pasami, a resztą uczestników – wynik: przyjmijmy że remis – niemniej czarne pasy dzielnie radziły sobie z przeważającą siłą kolorowych pasów
W treningach wykorzystywany był liczny sprzęt treningowy: tarcze średnie, małe, tzw. łapy trenera.
Całe Seminarium rozpoczęło się od przypomnienia podstaw technicznych zawartych w kihon-geiko i ido-geiko rzutujących jednak na całą technikę i strategię walki. W treningu sensei Bogusław Jeremicz szczególnie podkreślał pracę biodrami przy wykonywaniu zarówno technik nożnych jak i ręcznych co pozwala na zwiększenie siły, dynamiki i zasięgu wykonywanych technik. W prezentowanych i przećwiczonych zadaniach uwzględniano przyjmowanie stabilnej pozycji i utrzymaniu odpowiedniego dystansu do przeciwnika. Sparingi zadaniowe natomiast dawały szansę szybkiego zastosowania ćwiczonych kombinacji w walce.

Sensei Jan Bierowiec przedstawił sposoby zastosowania hiza-geri w ataku na różne strefy przeciwnika. Sempai Andrzej Poczwardowski przestawił krótki wykład na temat roli węglowodanów w treningu sportowym.
Dla osób pragnących zrelaksować się udostępniony został basen z mini aqua parkiem oraz sauną, z którego skorzystało wielu uczestników seminarium.
Podczas zebrania kierowników oddziałów poruszono szereg tematów związanych z organizacją kyokushin-kan w Polsce.