W dniu 26 listopada 2022 w Połczynie-Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski Kumite Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Turniej przygotował Klub Walki Washi kierowany przez Daniela Sobeckiego 2dan. W zawodach wzięli udział zawodnicy startujący zarówno w konkurencjach juniorów jak i seniorów z 25 klubów. Wśród nich była również nasza 6-osobowa reprezentacja…

W drużynie BSKK walczyło 6 zawodników – czwórka juniorów i dwóch seniorów. Zawodnikom sekundowali Beata Materek i Mikołaj Trojanek, który również startował w kategorii -90kg seniorów. Walki eliminacyjne dla naszych juniorów okazały się dość trudne. Mimo wszystko prezentowali dobrą postawę podczas pojedynków. W naszej drużynie zadebiutował Wojciech Mirowski, który trenuje w „Dojo Trojanek”.

Wyniki naszych zawodników:
Julia Błoch – przegrała walkę eliminacyjną,
Maja Kirdzik – 4 miejsce U-14 -55kg,
Gracjan Materek – przegrał walkę eliminacyjną,
Anna Kęcik – 4 miejsce U-18 +55kg,
Wojciech Mirowski – 3 miejsce -80kg,
Mikołaj Trojanek – 3 miejsce -90kg.

W turnieju rolę sędziego pełnił sensei Krzysztof Komorowski, a funkcję sędziego technicznego shihan Artur Wilento.

Gratulacje za postawę i wyniki dla wszystkich zawodników – OSU!

Zdjęcia: B. Materek