Międzynarodowy Turniej Young Oyama’s Cup rozegrano 28.10.2022 w Bydgoszczy. Nasza skromna pięcioosobowa drużyna również rywalizowała w tej imprezie. Turniej zorganizował Bydgoski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Jarosława Remusa. W zawodach wzięły udział ekipy reprezentujące kluby z wielu organizacji karate…

Turniej rozegrano z podziałem na kategorie wiekowe w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Całość rozegrano na czterech matach turniejowych. Impreza skierowana była dla osób niepełnoletnich i młodzieżowców czyli w wieku 18-21 lat. O ile ocena kata była dość trudna, co wynikało z różnic wykonania kata w ramach danych organizacji, to kumite przyniosło wiele emocji i niespodzianek.

W kata wystąpiły nasze dwie zawodniczki: Natalia Sokowska i Julia Błoch. Obie przeszły rundę eliminacyjną jednak w finale przeciwniczki ocenione zostały wyżej. W kumite wzięła udział cała nasza piątka. Mimo dobrej postawy Natalia Sokowska, Julia Błoch i Maja Kirdzik przegrały swoje walki eliminacyjne. Natomiast Anna Kęcik i Danylo Chychyrov zajęli trzecie miejsca na podium turnieju.

Wyniki naszych zawodników:
Anna Kęcik – 3 miejsce w kategorii młodzieżowców kobiet -60 kg,
Danylo Chychyrov – 3 miejsce w kategorii juniorów 16-17 -75 kg.

W turnieju rolę kierownika drużyny pełniła Beata Materek a z kolei Shihan Artur Wilento rolę sędziego koordynatora.

zdjęcia: B. Materek