W dniu 8 maja 2022 w Gdańsku w ramach Polskiej Federacji Kyokushin Karate rozegrano dwa turnieje: Mistrzostwa Polski w Kata oraz Otwarty Puchar Kenbukai.
Mistrzostwa Polski w kata rozegrano w 4 kategoriach wiekowych. Natomiast Puchar Kenbukai skierowany był dla walczących seniorów. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników…

Reprezentancji Bydgoskiej Szkoły Kyokushin Karate

W Mistrzostwach Polski w Kata udział wzięła Julia Błoch w konkurencji U-14 dziewcząt. Kategorię rozegrano w 3 rundach pokazowych, które wyłoniły zwycięzców. Julia przeszła wszystkie rundy i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscu IV.

W Pucharze Kenbukai walczyło dwóch zawodników.
W kumite kobiet -65kg debiutowała Anna Kęcik. Rywalki były dość mocne, co sprawiło, że walki miała trudne. W rezultacie zajęła IV miejsce. Na pewno zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłych turniejach.
Natomiast w kumite mężczyzn do 90kg walczył Mikołaj Trojanek. Pierwszy przeciwnik zrezygnował z pojedynku przez kontuzję. W walce o pierwsze miejsce zmierzył się z zawodnikiem z Gdańska Marcinem Jeremiczem. Pojedynek był bardzo wyrównany. Obaj wymieniali się silnymi uderzeniami i kopnięciami. Sędziowie zdecydowali o dogrywce. W drugiej rundzie dynamika walki nieco spadła, ale obydwaj w dalszym ciągu szukali słabego punktu przeciwnika. Szala wygranej przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Ostatecznie sędziowie zdecydowali o zwycięstwie zawodnika z Gdańska. Mikołaj Trojanek zajął II miejsce.

W turnieju zawodnikom pomagał Robert Błoch, a rolę sędziego pełnił Krzysztof Komorowski.

Udział zawodników sfinansowany został z 1% podatku – serdecznie dziękujemy – OSU!

Zdjęcia: R.Błoch, Z.Chalecka, D.Kaliska.