W niedzielę 13 grudnia 2020 w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego. Była to kolejna edycja turnieju skierowana przede wszystkim do osób stawiających pierwsze kroki na matach turniejowych. Organizatorem Mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Bogusława Jeremicza 6dan. Zawody odbyły się w hali Sportowej Judo w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 3 zawodników z naszego klubu…

Tegoroczne Mistrzostwa ze względu na stan epidemiologiczny w kraju odbyły się bez udziału publiczności. Tym razem w turnieju wystartował mniejsza grupa ćwiczących co spowodowane było obecnym stanem w kraju. W wielu miejscach w dalszym ciągu nie mogą odbywać się regularne treningi. Dotyczy to również naszego klubu. Niemniej walki prowadzone na dwóch matach miały ciekawy przebieg a walczący z pełnym zaangażowaniem toczyli pojedynki.

Trójkę naszych zawodników wspierała Beata Materek, która pełniła rolę sekundanta. Walki sędziował między innymi Robert Dudek. Shihan Wilento tym razem mógł swobodnie przypatrywać się zmaganiom zawodników. Po turnieju na gorąco wraz z zawodnikami przeanalizowali cały turniej…

Wyniki bydgoszczan:

Nikodem Kiciński – 2 miejsce w kategorii 13-14lat -60kg,
Stanisław Szopa – 2 miejsce w kategorii senior open,
Julia Żelazek – 3 miejsce w kategorii kobiet open
.