VI Obóz Letni PFKK odbył się w dniach 5-10.08.2008 w Tucholi. Tym razem gośćmi z Japonii byli – Shihan Kunio Ishizawa 5dan oraz sempai Toshio Matsuzaki 1dan, który pełnił rolę tłumacza. W tym roku zajęcia w czasie obozu odbywały się głównie w grupach wg stopni zaawansowania oraz w zależności od opanowania materiału technicznego. Treningi prowadzili Shihan Bogusław Jeremicz i Kunio Ischizawa oraz sensei Artur Wilento i Dariusz Jasiakiewicz. W obozie wzięli również udział ćwiczący w naszym klubie.

Oprócz techniki karate doskonalono również umiejętność posługiwania się kijem – Bo. Wielu uczestników uczyło się podstaw posługiwania się Bo, aż do nauki kata Oshiro-no-kon włącznie. Grupę czarnych pasów Shihan Ishizawa nauczył nowego Bo-kata: Shushi-no-kon oraz właściwej wersji kata Seienchin. Pozostałe grupy miały okazję nauki nowych Pinan oraz Naifanchin. Jedną z istotnych metod treningowych nauczanych podczas obozu było doskonalenie poruszania się w walce – Unsoku jako jednej z metod doskonalenia walki realnej.
W tym roku, tak jak w latach ubiegłych odbyły się również egzaminy na stopnie uczniowskie kyu oraz mistrzowskie dan. Egzaminatorami z ramienia światowej organizacji Kyokushin-kan International byli Shihan Ishizawa i Jeremicz.