W sobotę 15 marca 2008 w Hali Sportowej w Łysomicach k/Torunia odbyły się V Mistrzostwa Polski Kyokushinkan PFKK. Turniej przygotował Toruński Klub Karate Kyokushin kierowany przez Artura Wilento 3dan. W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników zrzeszonych w 21 klubach PFKK. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji seniorów kumite i kata oraz kumite juniorów 17-18 lat. W zawodach wzięli również zawodnicy z Klubu Kyokushin-kan Karate-do w Bydgoszczy, którzy odnieśli sukces!..

Mistrzostwa rozpoczęły się od zmagań w konkurencji kata kobiet i mężczyzn. Turniej ten dał pewien przegląd w jakości wykonania i zrozumienia form kata.
Eliminacje kumite odbyły się na dwóch matach, natomiast finały na jednej centralnie położonej macie. Poziom walk był bardzo wysoki. Widać było znakomite przygotowanie wszystkich zawodników. Zauważalna była poprawa w jakości walk kobiet i mężczyzn. Licznie zgromadzona publiczność, dla której zabrakło miejsc siedzących żywo reagowała na pojedynki toczone na macie. Miłym zaskoczeniem były walki finałowe, które prowadzone były przez zawodników z dużym zaangażowaniem.
Bardzo dobrze walczyli zawodnicy naszego klubu. W kumite kobiet -60kg Dorota Zawadzka wywalczyła III miejsce. Natomiast w kategorii ciężkiej +90kg Mariusz Rudziński nie dał szans swoim przeciwnikom wygrywając wszystkie pojedynki i zdobywając I miejsce.

W organizacji i przeprowadzeniu turnieju pomagał Piotr Garczyński.