29 listopada 2008r. w Hali MOSiR w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokushin-kan oraz turniej seniorów „Baltic Cup”. Mistrzostwa zorganizował Gdański Klub Kyokushin Karate i Polska Federacja Kyokushin-kan Karate-do. Zawody rozegrane zostały na dwóch matach w dwóch konkurencjach kata oraz kumite. W reprezentacji Polski PFKK wystąpiło czterech zawodników z naszego klubu…

Turniej juniorów został zdominowany przez młodych zawodników z Rosji oraz reprezentujących Niemcy. W reprezentacji Polski znalazł się zawodnik naszego klubu. Szymon Buś ćwiczący na co dzień w Ostromecku pod okiem Piotra Garczyńskiego wywalczył III miejsce +60kg 15-16lat. W kategorii 17-18lat walczył Mikołaj Trojanek jednak nie przeszedł walk eliminacyjnych.
W turnieju seniorów w reprezentacji Polski PFKK wystąpiło dwóch zawodników z Bydgoszczy. W konkurencji kobiet do 60kg walczyła Dorota Zawadzka. Stoczyła trzy bardzo dobre pojedynki jednak zabrakło odrobiny sił, żeby zdobyć medal zawodów. W rezultacie zajęła IV miejsce.
Świetnie walczył Mariusz Rudziński na co dzień również instruktor klubu. Zwyciężał w swoich walkach w znakomitym stylu. W walce finałowej spotkał się z zawodnikiem z Poznania, z którym rywalizują w turniejach karate. Tym razem Rudziński rozegrał pojedynek perfekcyjnie kończąc walkę przed czasem i tym samym zdobywając I miejsce +90kg. Dodatkowo wraz z zawodnikiem z Torunia został wyróżniony otrzymując nagrody ufundowane przez firmę Kaze.
Niektóre walki można obejrzeć na kanale YouTube: Kyokushin-kan Karate-do Championship Gdansk 2008