2 grudnia 2007 roku Klub Kyokushin-kan Karate-do Bydgoszczy kierowany przez Mariusza Rudzińskiego i Piotra Garczyńskiego zorganizował Mistrzostwa Pomorza i Kujaw. Było to dla nas duże wyzwanie organizacyjne.

W mistrzostwach wzięło udział 192 zawodników z klubów Kyokushin-kan z: Bydgoszczy, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Gdańska, Gdyni, Grudziądza, Konina, Olsztyna, Poznania, Świecia, Torunia, Turku, Wąbrzeźna, Złocieńca oraz klubu z Inowrocławia. Sędzią głównym był Artur Wilento 3dan a wspomagającym Dariusz Jasiakiewicz 3dan.
Zawody zostały rozegrane na 3 planszach w kata i 2 matach kumite, co niewątpliwie usprawniło przeprowadzenie poszczególnych konkurencji konkurencjach kata rywalizowało 106 zawodników. Natomiast w kumite walczyło 74 juniorów i 25 seniorów.
Rywalizacja w kata do 12lat chłopców była długa i wyczerpująca gdyż na planszy stanęło aż 44 zawodników, dlatego wszystkim najmłodszym zwłaszcza tym, którzy dotarli do rundy finałowej należy się szczególne uznanie.

W konkurencjach kumite juniorów wprowadzono nowy podział na kategorie wiekowe, co pozwoliło na start większej ilości zawodników. Wszyscy walczący obowiązkowo posiadali ochraniacze osobiste goleń/stopa, napięstniki oraz kaski z kratką, dodatkowo juniorzy w dwóch najmłodszych konkurencjach wiekowych walczyli w ochraniaczach korpusu. Zapewniło to stosowne bezpieczeństwo walczących zawodników.

Najbardziej emocjonujące walki oglądać można było w konkurencji najstarszych juniorów. Walki były dynamiczne i prowadzone w większości w techniczny sposób. Duża grupa zawodników z tej konkurencji daje nadzieje na dobre walki podczas przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Wyniki naszych zawodników:
Damian Miśtak – II miejsce -55kg 14-15lat,
Mikołaj Trojanek – I miejsce -65kg 16-17lat,
Łukasz Kobus – II miejsce -65kg 16-17lat.

Zarząd klubu dziękuje za wsparcie finansowe:
– Urzędowi Miasta w Bydgoszczy
– Firmie Bydgoskie Meble S.A.

Klub składa podziękowania panu Stanisławowi Buś dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Ostromecku za przychylność i pomoc w przeprowadzeniu turnieju.

Zarząd Klubu w Bydgoszczy serdecznie dziękuje wszystkim członkom, sympatykom i przyjaciołom klubu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy.