W tym roku obóz letni odbył się w dwóch turnusach 24.06-01.07 dla najmłodszych ćwiczących oraz w terminie 2.07-9.07 dla młodzieży i dorosłych. Program Wakacji z Karate w Kołobrzegu dla obu turnusów był bogaty wypełniony przede wszystkim treningami ale i relaksem. Z naszego klubu na obozy pojechała grupa 20 osób…

W tym obozie uczestniczyli trenujący karate z naszego regionu. Treningi prowadzili instruktorzy: Artur Wilento 3dan, Piotr Binkowski 1dan, Michał Okoński 1dan, Mariusz Rudziński 1dan, Adam Witkowski 1kyu, Krzysztof Sosnówka 2kyu.
W treningach skupiono się głównie nad przekazem i zrozumieniem podstaw karate. Dla wielu była to znakomita okazja poprawienia swoich umiejętności choć również każdy nauczył się czegoś nowego.
Poranne zajęcia dla najmłodszych poświęcone były kształceniu technik w kihon-geiko, natomiast starsi poznawali elementy Iken. Treningi przed i po południu poświęcone były ido-geiko, ura-waza i ćwiczeniom związanym z kumite. Wieczorne treningi to trening kata w tym z kijem bo.
Zajęcia odbywały się w różnych miejscach: na boisku szkolnym, stadionie, plaży nadmorskiej, sali gimnastycznej. Najwięcej wrażeń przyniosły treningi na plaży i w morzu oraz trening „mocno nocny”.
Podczas kina nocnego „nocne Marki” miały okazje obejrzeć fragmenty japońskich turniejów kyokushin oraz 100 kumite Kenji Yamaki i Hajime Kazumi. Starsza grupa obejrzała również film „Fighter in the wind” oparty częściowo na biografii Masutatsu Oyama.
Podobnie jak w zeszłym roku podczas obozu letniego naszymi gośćmi była rodzina Watanabe. W trakcie spotkań wszyscy mogli zapoznać się w skrócie z historią, geografią i kulturą japońską.
Wszystkie grupy zwiedziły miasto poznając jego historię i teraźniejszość w tym Latarnię Morską, promenadę nadmorską, molo, słone źródełko, starówkę i inne atrakcyjne miejsce. Nie zabrakło również głównie kąpieli słonecznych na plaży nadmorskiej. W tym roku woda była mało przyjemna do kąpieli. Zupełni inaczej było w kompleksie sportowym Milenium gdzie znajduje się aquapark.. W jeden wieczór podczas turnusów każda grupa wybrała się się na romantyczny rejs na zachód słońca…
Na zakończenie obozów odbyły się egzaminy szkoleniowe na stopnie kyu. Szczególnie zwracano uwagę na zadania ćwiczone podczas obozu. Szczególnie dobrze wypadł test kumite w każdej z grup. Zostały wyróżnione osoby, które najlepiej zdały egzamin. Z naszego klubu najlepiej zaliczyły egzamin Krzysztof Cisewski 9/2 kyu i Mikołaj Trojanek 6kyu.
Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i kalendarze.

Turnus I

Turnus II