Pod koniec lipca w dniach 25-30 lipca 2006 w Tucholi odbył się Obóz Letni PFKK w którym również uczestniczyli członkowie naszego klubu. Obóz prowadził sensei Bogusław Jeremicz. Również i tym razem gośćmi na obozie byli japońscy instruktorzy: Masahiro Kaneko 5dan i Kunio Ishizawa 5dan. Japońskim mistrzom towarzyszyli również Yuske Fujji zwycięzca mistrzostw Japonii i Toschio Matsuzaki pomagający w tłumaczeniu z języka japońskiego na angielski…

Mimo panujących upałów praktycznie wszystkie treningi odbywały się na otwartej przestrzeni. Każdy trening przynosił nowe wiadomości. W porannych zajęciach shihan Ishizawa uczył Iken. Tym razem w treningu było dużo treści związanych z poruszaniem się. Za każdym razem japońscy instruktorzy podkreślali i prezentowali wzajemne przeplatanie się ćwiczeń iken i karate. Praktycznie w tym co pokazywali z pozoru odmienne systemy walki bardzo się uzupełniają dając znakomity efekt podczas walki.

Pozostałe treningi poświęcone były zagadnieniom związanym bezpośrednio z karate. Shihan Kaneko skupił się tym razem na nauce kata Naifanchin-shodan oraz Gekisai-dai. W każdym z tych kata wystąpiło wiele elementów zupełnie dla nas nowych co wymagało czasu na przećwiczenie i zrozumienie ruchu. Praktycznie każdy element był natychmiast interpretowany w bunkai.


Osobną częścią ćwiczeń były treningi z kijem – bo. Każdy miał okazję nauczyć się lub udoskonalić umiejętności posługiwania się kijem a przede wszystkim nauczenia nowego kata Oshiro-no-kon wywodzącego się z Okinawy.

W wolnym czasie wieczorem mieliśmy okazje schłodzić rozgrzane ciała w ogródkach na tucholskim rynku oraz sprawdziliśmy temperaturę wody w jeziorze w miejscowości Cekcyn – było zabawnie..

Oshiro-no-kon

Gekisai-dai

Naifanchin-shodan