W sobotę 20 maja 2006 w Chełmnie zostały rozegrane II Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem zawodów był Chełmiński Klub Kyokushin Karate. Do Chełmna przyjechali zawodnicy i przedstawiciele niemal wszystkich klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do w tym i z Bydgoszczy. Podczas zawodów dwóch naszych zawodników zdobyło miejsca na podium.

Turniej rozegrany został w dwóch konkurencjach – Kata oraz Kumite dla grup wiekowych do 16 roku życia. Od samego początku rywalizacja wśród młodzieży była duża. Sprawnie przeprowadzone eliminacje dały możliwość odpoczynku zawodnikom.
Oryginalna ceremonia otwarcia wprowadziła wszystkich w atmosferę Mistrzostw Polski – prezentacja sztandarów miast uczestników zawodów, oryginalne dźwięki bębnów podkreśliły rangę imprezy. Otwarcia dokonał prezes klubu Zbigniew Paczkowski oraz Burmistrz Miasta Chełmna Mariusz Kędzierski. W przerwie zawodów odbył się pokaz prowadzony przez sensei Wilento, w którym również wziął udział Mariusz Rudziński. Finałowe pokazy kata odbyły się na dwóch matach natomiast walki finałowe poszczególnych konkurencji kumite na jednej macie. Walki w tej fazie zawodów były szczególnie zacięte we wszystkich kategoriach. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy swoje pojedynki traktowali z dużą powagą i zaangażowaniem.

Bardzo dobrze wypadli nasi zawodnicy. Piotr Pawlikowski zarówno w kata jak i kumite -70kg zajął II miejsce do lat 16. Mikołaj Trojanek wywalczył II miejsce w kategorii -60kg również do lat 16.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe medale, statuetki i dyplomy natomiast pozostali zawodnicy znaczki mistrzostw i dyplomy uczestnictwa.

Sędzią głównym był sensei Jan Bierowiec, który szczególnie nadzorował i weryfikował pracę sędziów. Kierownikiem zawodów był sensei Artur Wilento, który również prowadzi zajęcia w CHKK. Podczas Mistrzostw można było również i zakupić akcesoria do uprawiania karate oraz ciekawe oryginalne.