W sobotę 25 kwietnia 2009 w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem Mistrzostw był MKS UNIA Wąbrzeźno Kyokushin-kan Karate-do kierowany przez Krzysztofa Sosnówkę 1dan.
W Mistrzostwach wzięło udział 158 zawodników z 22 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do startując w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe. W turnieju wzięła również udział reprezentacja Bydgoszczy.

Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów została rozegrana nowa kategoria wiekowa 12lat. Duża grupa zawodników zgłosiła się do rywalizacji zwłaszcza w konkurencji kata. Przeprowadzono dwie rundy eliminacyjne by wyłonić najlepszych zawodników. Można było zauważyć większy poziom wyszkolenia zawodników zwłaszcza zawodników z większym doświadczeniem. W tej konkurencji Paulina Westphal do 14 lat zajęła V miejsce.

Dość duże emocje przyniósł turniej kumite zwłaszcza w konkurencji chłopców. Zawody rozegrano na dwóch matach i miejscami trudno było skupić się na jednej walce. Pojedynki chłopców miejscami były bardzo widowiskowe a wszystkie kategorie mocno obsadzone. Bardzo udanie wypadła kategoria najstarszych juniorów 17-18lat. Walki w większości prowadzone były w dojrzały sposób co rokuje nadzieje na dobre starty w przyszłości w konkurencji seniorów.

Naszym dwoje zawodników wywalczyło miejsca na podium mistrzostw. Bardzo zacięcie walczył Szymon Buś na co dzień trenujący w sekcji w Ostromecku, który wywalczył III miejsce + 75kg 17-18 lat. Wspomniana wcześniej Paulina Westphal zajęła miejsce II w Open 13-14lat.