24 marca 2007 w sobotę w Hali Sportowej w Szentes odbył się Puchar Europy Kyokushin-kan. Turniej zorganizowała Węgierska Organizacja Kyokushin-kan Karate kierowana przez sensei Sandor Brezovai 4 dan.W Zawodach wziął również udział Mariusz Rudziński zawodnik i jednocześnie instruktor naszego klubu.

W tym samym dniu odbyła się również Olimpiada Karate Juniorów z udziałem węgierskich organizacji Kyokushin, które reprezentowali Kalman Furko 6 dan (Shinkyokushin), Istvan Adamy 7 dan (Kyokushin Budokai), Jozef Borza 6 dan (Kyokushin Matsushima) i wspomniany już wcześniej Sandor Brezavai 4 dan (Kyokushin-kan).

Po olimpiadzie rozpoczął się Puchar Europy z udziałem zawodników organizacji Kyokushin-kan, również startowali zawodnicy innych organizacji. Dużą klasę pokazali zawodnicy rosyjscy, którzy wygrali w znakomitym stylu swoje walki w poszczególnych kategoriach wagowych. Nasza kadra pokazała się z dobrej strony zwłaszcza w eliminacjach. Z polskich zawodników najlepiej spisali się Filip Moszyński -70kg (Gdańsk) i Przemysław Łuczak +80kg (Zduńska Wola), którzy zajęli w swoich kategoriach trzecie miejsca.
Mariusz Rudziński walczył w kategorii + 80kg. Pierwszą walkę wygrał niestety w drugiej uległ przeciwnikowi i nie dostał się do rundy finałowej.
W czasie turnieju odbyły się bardzo interesujące pokazy w wykonaniu sensei Sandora Brezavai i Natana Ligo (USA), shihana Jozefa Borzy oraz Masahiro Kaneko i sensei Shichijima.
Gościem honorowym był Kancho Hatsuo Royama 9 dan, który w niedzielę poprowadził seminarium szkoleniowe.