BYDGOSKA SZKOŁA KYOKUSHIN KARATE

Nie trzeba być wielkim, żeby zacząć, ale trzeba zacząć, żeby być wielkim!

Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w Chełmnie

W sobotę 19 marca w Chełmnie odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej PFKK. Turniej zorganizował Chełmiński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Michała Okońskiego 3dan przy wsparciu Polskiej Federacji Kyokushin Karate. W zawodach wzięło udział 195 zawodników z 21 klubów. Drużyna bydgoska składała się z 8 zawodników.

W konkurencji kata wzięło udział 5 naszych zawodników z czego 4 zdobyło puchary i miejsca punktowane:
Patryk Nowak – III miejsce do lat 14,
Igor Suchodolski – IV miejsce do lat 14,
Adrianna Sanger – II miejsce do lat 16,
Paulina Westphal – II miejsce open,
Julia Żelazek – III miejsce open.

W kumite walczyło 6 naszych zawodników. Każdy z nich zdobył miejsce na podium zawodów:
Patryk Nowak – II miejsce w kategorii 13-14lat +55kg,
Adrianna Sanger – II miejsce w kategorii 15-16lat -55kg,
Damian Skórzewski – II miejsce w kategorii 18-21lat -65kg,
Miłosz Semrau – III miejsce w kategorii 18-21lat +65kg,
Paulina Westphal – I miejsce w kategorii 18-21lat open,
Kacper Glanc – I miejsce w kategorii seniorów -80kg,
Hubert Czerwiński – II miejsce w kategorii seniorów +80kg.

Walki sędziowali: Mariusz Rudziński 2dan, Krzysztof Komorowski 1dan. Zawodników do turnieju przygotowali: Artur Wilento, Mariusz Rudziński, Mikołaj Trojanek.

Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju zdobyła Paulina Westphal, która otrzymała upominki od firmy Duo Life.